Sobota, 25 maj 2019 w godzinach: 9.00 – 12.00

JESTEM OK – TAKI, JAKI JESTEM - Jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości.
 • Jak rodzi się poczucie własnej wartości u dziecka?
 • Jakie komunikaty budują a jakie rujnują poczucie własnej wartości?
 • Czym różni się pewność siebie od poczucia własnej wartości?
 • Jak codzienne sytuacje z dziećmi wpływają na poczucie własnej wartości dorosłych?
 • Dlaczego dzieci, których poczucie własnej wartości wspieramy łatwiej funkcjonują na co dzień?


Sobota, 25 maj 2019 w godzinach: 13.30 – 16.30

RODZIC/NAUCZYCIEL JAKO LATARNIA MORSKA Jakiego przewodnictwa potrzebują dziś dzieci by być silne i zdrowe.
 • Dlaczego dzieci potrzebują przewodnictwa?
 • Jakiego prowadzenia potrzebują dzisiaj dzieci by być zdrowe i silne?
 • Jak prowadzić dziecko by mogło rozumieć siebie i budować swoja integralność?
 • Jak zbudować autorytet osobisty?
 • Jak mówić by budować relację i więź?
 • Jaką rolę odgrywają w przywództwie: wartości, integralność, autentyczność.


Niedziela, 26 maj 2019 w godzinach: 9.00 – 12.00

SZTUKA MÓWIENIA NIE Z CZYSTYM SUMIENIEM. Mądrzy rodzice, silne dzieci.
 • Na czym polega sztuka odmawiania dzieciom?
 • Jakich słów używać, kiedy chcemy czegoś zabronić?
 • Jak radzić sobie z dziecięcą frustracją?
 • Czy nauczycielskie NIE może podlegać negocjacjom?
 • Czy dziecko też ma prawo odmówić?
 • Jak temat naszych granic wiąże się z mówieniem nie?
 • Jak maja się dzieci gdy nie słyszą NIE lub słyszą tylko NIE?


Niedziela, 26 maj 2019 w godzinach: 13.30 – 16.30

AGRESJA - NIEBEZPIECZNE TABU. Do czego jest nam potrzebna i co z nią zrobić.
 • Skąd bierze się agresja u dzieci?
 • Czy właściwie na nią reagujemy?
 • Ja nauczyć dziecko radzenia sobie z silnymi emocjami?
 • Co zrobić kiedy dzieci ze sobą walczą?
 • O co prosi nas dziecko swoimi agresywnymi zachowaniami?
 • Co to jest agresja i jakie są jej rodzaje?
 • Co zrobić gdy rodzic/dorosły czuje agresję /złość/ poirytowanie?


Seminaria inspirujące wspierają nauczycieli i opiekunów w prowadzeniu dzieci i dostarczaniu rodzicom wartościowych informacji o dziecku czyniąc pracę spokojniejszą. Dostarczają sprawdzonej wiedzy związanej z danym tematem oraz uniwersalnymi wartościami Juula: autentyczność, odpowiedzialność, współdziałanie, integralność, równa godność, przywództwo, autorytet osobisty.

Seminaria wprowadzają treści JESPERA JUULA, duńskiego terapeuty rodzinnego i pedagoga o światowej renomie.

Jego książka „Twoje kompetentne dziecko” jest jedną z najbardziej cenionych współczesnych pozycji na temat wychowania.Juul podkreśla znaczenie szacunku i współdziałania we wzajemnych relacjach z dziećmi oraz propaguje dojrzałe przywództwo dorosłych. Mówi o takich współczesnych wartościach, jak autentyczność, odpowiedzialność, godność, integralność, autentyczność, odpowiedzialność, wspólnota, przywództwo. W ostatnich latach Jesper Juul szczególną uwagę poświęca kryzysowi współczesnego szkolnictwa oraz zagadnieniu agresji. Według niego są to dwa najpilniejsze problemy europejskiej kultury wychowawczej. Dlatego też Trenerzy Family Lab współpracują ze szkołami, instytucjami pedagogicznymi, szkolą pracowników socjalnych, wychowawców i dostarczają wiedzy rodzicom.

SEMINARIUM POPROWADZI KORNELIA STAWICKA-ZIELENKIEWICZ

Moment, gdy zostałam mamą stał się początkiem mojej własnej drogi i przygody do poznawania siebie i szukania rozwiązań najlepszych dla mnie i dla mojej rodziny. Z kolei, prowadząc szkoły i przygotowując nauczycieli do pracy z dziećmi oraz wspierając rodziców, widziałam jak wiele potrzebuje każdy z nas by czuć się dobrze, pewnie i spokojnie w tym, co robi.

Za sprawą Jespera Juula mój obraz relacji w rodzinie i edukacji stał się całością. Wiem, jak ważna jest relacja oparta na równej godności, na autentyczności i mądrym przywództwie. Dziś ta wiedza w połączeniu z moimi doświadczeniami pozwala mi wspierać nauczycieli i rodziców w ich rozwoju i codziennej relacji z dzieckiem.

Będąc trenerem Family Lab i prowadząc seminaria widzę, jak ludzie odkrywają siebie i odnajdują to, co dla nich ważne. Uczestnicy mówią, że na naszych spotkaniach dostają wiele praktycznych inspiracji z codziennego życia, które pozwalają im przekładać treści na codzienne relacje, by spokojniej i radośniej, i świadomiej żyć w związku, w rodzinie, w szkole …

wróć do listy

2019 Rekrutacja szkolna

Wypełnij formularz i dołącz do naszej społeczności.
Do zobaczenia na Dniach Otwartych.

Więcej

Newsletter

Zapisz się na nasz szkolny newsletter. Bądź na bieżąco z wydarzeniami
w naszej szkole i ważnymi komunikatami.

 • Zapisz się
 • Podanie adresu e-mail oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie newslettera zawierającego informacje na temat działalności IMA.org.pl. Będą one przetwarzane w celu dostarczania zamówionego newslettera, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Zgodę można wycofać w każdym czasie poprzez kontakt z IMA.org.pl, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Wycofując zgodę na otrzymywanie newslettera, rezygnuje Pani/Pan z otrzymywania wszystkich newsletterów korporacyjnych dotyczących działalności IMA.org.pl. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w szczególności praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce prywatności serwisu IMA.org.pl.