W minioną środę nasi uczniowie udali się w wirtualną podróż do Walii, aby spotkać się z Hannah Harries, która jest oceanografem i przedstawicielem organizacji WiseOceans.
WiseOceans zajmuje się ochroną środowiska morskiego oraz prowadzi programy edukacyjne skierowane do uczniów z całego świata. Wise Oceans działa w wielu zakątkach świata angażując się w badania naukowe, ekspedycje, programy edukacyjne.

Edukatorzy WiseOceans są wspaniałym źródłem wiedzy i inspiracji dla uczniów. Hannah opowiadała nam o tym jak ważna jest świadomość dotycząca potrzeby dbania o oceany, redukcji użycia plastiku oraz program odbudowy raf koralowych. Dowiedzieliśmy się wielu istotnych informacji na temat działalności WiseOceans, oglądaliśmy zdjęcia i filmy nagrane przez Hannah podczas jej pobytu na Seszelach. Uczniowie mieli okazję do zadania wielu pytań, między innymi co to jest kolumna wodna, czy ryby czują pragnienie oraz czy pokrywa lodowa biegunów składa się ze słodkiej czy słonej wody???