Zapraszamy wszystkich rodziców na szkolenie " Rodzicielstwo z pozytywną dyscypliną", którego organizatorem jest Centrum Edukacyjne Międzynarodowej Akademii Montessori, Spectrum Progress oraz Pozytywna Dyscyplina.
ZAPISY:

Drogi Rodzicu!

Czas na dobrą wiadomość: wychowywanie dzieci może i powinno być wspaniałą przygodą!

To nie żadna nowa, cudowna mikstura o trudnej do sprawdzenia skuteczności, lecz klasyczna metoda wychowawcza rozwijana od 30 lat, która pomaga rodzicom:
  • wesprzeć swoje dziecko w byciu szczęśliwym, mądrym, zaradnym, szanującym siebie samego i innych człowiekiem.
  • wesprzeć samych siebie w byciu skutecznym wychowawcą i JEDNOCZEŚNIE, ciepłą i bliską sercu dziecka mamą/tatą.
  • wesprzeć swoją rodzinę w byciu w harmonii związanej z trzema „S”: SZACUNEK WOBEC SIEBIE, SZACUNEK WOBEC DRUGIEJ OSOBY, SZACUNEK WOBEC WYMOGÓW SYTUACJI.

O CZYM KONKRETNIE BĘDZIEMY SIĘ UCZYĆ?
  • Zastanowimy się, jakich kompetencji życiowych chcemy nauczyć nasze dzieci, jakie są nasze wyzwania (trudne zachowania dzieci) i jakie dotychczas stosowaliśmy sposoby, mające na celu wzmocnienie pozytywnych zachowań, a zniwelowanie trudnych zachowań. Przeanalizujemy, jakie są ich rezultaty.
  • Dowiemy się, dlaczego czasem ludzie czasem zachowują się jak gady – czyli jak działa mózg w stresie?
  • Dowiemy się, co to jest poczucie przynależności i znaczenia. Przeanalizujemy 4 błędne sposoby, w jakie poszukują go dzieci .
  • Porozmawiamy o błędach i dowiemy się, jakie jest lekarstwo dla tych, którzy sądzą, że muszą być idealni, czyli poznamy 4 „P” pomyłek.
  • Zastanowimy się, jakie są skutki bycia tylko stanowczym lub tylko uprzejmym.
  • Poznamy i przećwiczymy niektóre narzędzia Pozytywnej Dyscypliny, które pomagają być rodzicem al’dente – ani za twardym, ani za miękkim, czyli uprzejmym i stanowczym jednocześnie:-)
  • Dowiemy się, jakim jesteśmy „typem rodzica” (jakie są nasze priorytety życiowe) i jaki ma to wpływ na wychowanie dzieci.

Dołącz do nas i rozgość się po radosnej stronie rodzicielstwa!

WEŹ UDZIAŁ W INTENSYWNYM PROGRAMIE SZKOLENIOWYM!

Chcesz zdobyć wiedzę, jak działać w konkretnych sytuacjach, aby uzyskać współpracę ze strony dzieci i zyskać poczucie kompetencji oraz spokój, że nie krzywdzisz dziecka działając dla swojego i jego dobra.

Jeśli miotasz się między łagodnością a stanowczością to nie jesteś sam/a i mamy sposoby na to, by życie było spokojniejsze, a Ty, żebyś wiedziała co robić, by zyskiwać coraz lepsze rezultaty. Jeśli chcesz poczytać o tym jak kończy się nam cierpliwość i co możemy z tym zrobić zajrzyj tutaj

DZIĘKI UDZIAŁOWI W ITENSYWNYM PROGRAMIE SZKOLENIOWYM ZYSKASZ:
  • solidne umiejętności , jak podążać drogą środka bez kar i spolegliwości
  • głębokie zrozumienie, czemu dzieci są niegrzeczne i jak temu zaradzić
  • rzetelną wiedzę popartą własnym doświadczeniem, wyniesionym z ćwiczeń – nie tylko będziesz wiedział/a co robić, ale też uzyskasz pewność, że działasz w najlepszy z możliwych sposobów
  • pełną skrzynkę praktycznych narzędzi
  • lepsze poznanie siebie i zrozumienie, jak to jaki/a jesteś, wpływa na twoje dziecko
  • doświadczenia całej grupy, której członkowie są na tym samym poziomie wiedzy oraz rozwoju umiejętności, wspierają się wzajemnie i sobie pomagają
  • pracę w empatycznej, bezpiecznej i opartej na zaufaniu atmosferze– w takich warunkach najszybciej i najskuteczniej przyswaja się nową wiedzę
  • przestrzeń na to, by z tygodnia na tydzień wdrażać nowe umiejętności i stawać się coraz bardziej świadomym i skutecznym rodzicem

Jest to program weekendowy. W ramach tego czasu przyswoisz sobie nową wiedzę, przećwiczysz ją, i będziesz mógł/a tworzyć rozwiązania konkretnych problemów wychowawczych dla siebie i innych rodziców – co kilka głów to nie jedna. Program zawiera niezbędną teorię i mnóstwo ćwiczeń praktycznych.
  1. Teoria + praktyka, czyli zagadnienia merytoryczne uzupełnione praktycznymi ćwiczeniami (około 2h na każdy temat)
  2. Rodzice Pomagają Rodzicom (RPR), czyli generowanie rozwiązań konkretnych problemów wychowawczych uczestników

Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną:
  1. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy
  2. O CO NAPRAWDĘ DZIECKU CHODZI, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić
  3. LOGICZNE KONSEKWENCJE I SZUKANIE ROZWIĄZAŃ, czyli jak przestać marnować energię na kłótnie i uzyskać współpracę
  4. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania
  5. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia
  6. ŻÓŁW, KAMELEON, ORZEŁ, LEW, czyli jak się zachowujesz, kiedy się stresujesz i jak to wpływa na twoje dziecko
  7. PEŁNA SKRZYNKA Z NARZĘDZIAMI, czyli wybieraj i testuj

TERMIN: